Fotbalist de 37 de ani marchează două goluri lui Salzburg

Campionii Austriei, RB Salzburg, au remizat astăzi, într-o partidă amicală, cu Bravo, o echipă de pluton din Slovenia. Scorul întâlnirii a fost 2-2.

În această perioadă, majoritatea echipelor au intrat în ”mini-vacanță”, dar sunt și grupări care au început programul de pregătire. Campionii Austriei, RB Salzburg,  au remizat astăzi, într-un meci amical, cu mult mai modesta Bravo, din Slovenia. Slovenii au deschis scorul în minutul  4, printr-un fotbalist de 37 de ani, Luka Zinco. La pauză a fost egal, după reușita lui Szoboszlai din minutul 18.

Salzbrg a preluat conducerea în minutul 47, prin golul marcat de Adeyemi, însă veteranul Zinco a stabilit scorul final, realizând dubla, cu 12 minute înainte de luierul final.

În sezonul trecut, Bravo a terminat pe locul 8 în Slovenia. Salzburg, în schimb, a câștigat campionatul.

Vrei să fii antrenor de fotbal? Intră pe Liga ”eurofotbal.ro’ și fă-ți echipa!